Trzęsacz szlaki rowerowe - jakie są szlaki?

Szlaki rowerowe w Trzęsaczu:

Śladami Zabytków Architektury - pętlowy, kolor czerwony, długość około 9 km. Szlak rozpoczyna się w Trzęsaczu na skrzyżowaniu ulic Kamieńskiej i Pałacowej. Ruszamy na południe ul. Pałacową, przejeżdżamy obok kościoła neogotyckiego i przystanku Rewalskiej Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w Trzęsaczu. My jedziemy dalej na południe, wzdłuż torów. Wjeżdżamy do miejscowości Dreżewo - tu warto zwiedzić niszczejący niestety pałac z ogrodem z kasztanami jadalnymi. Wyruszamy z Dreżewa na zachód a potem drogą gruntową na północ w kierunku Pustkowa. Przekraczamy drogę nr 102 i jedziemy dalej ul. Bałtycką. Potem skręcamy w prawo w ul. Słoneczną. Tu łączy się czarny szlak Pustkowo - Pobierowo. Kontynuujemy podróż ulica Słoneczną w kierunku Trzęsacza. Przy wjeździe do Trzęsacza budynek Starej Kuźni. Dojeżdżamy do centrum Trzęsacza. Stąd możemy udać się do Ruin Kościoła lub Multimedialne Muzeum na Klifie. Tu również szlak łączy się z żółtym szlakiem rewalskim.

Szlaki w najbliższej okolicy: Pustkowo

Zachodni Szlak Łącznikowy - kolor czarny, długość około 3 km. Szlak pomiędzy miejscowościami Pustkowo i Pobierowo - łączy szlaki czerwony - Śladami Zabytków Architektury i niebieski w Pobierowie. Rozpoczynamy w Pustkowie przy ulicy Słonecznej (połączenie ze szlakiem czerwonym) i podążamy ul. Nadmorską do Bałtyckiego Krzyża Nadziei. Dalej ulicą Nadmorską, skręcamy w Bałtycką, a potem w Słoneczną w kierunku Pobierowa. Dojeżdżamy do Pobierowa w okolicę Punktu Informacji Turystycznej, dworzec PKS - tu szlak łączy się ze szlakiem niebieskim.

Rewal

Rewalska Kraina Słońca - pętlowy, kolor żółty, długość około 10 km. Start szlaku przy szkole i hali sportowej na ul. Kamieńskiej - w centrum Rewala. Krążymy po Rewalu - kierujemy się na zachód ulicami Bohaterów Westerplatte, Szkolną, Słowackiego, Nowy Świat do skrzyżowania ulic Łokietka i Matejki (punkt końcowy czarnego szlaku: Rewal - Niechorze). Dalej podążamy ulicą Matejki w kierunku morza, skręcamy wprawo w ul. Piastowską i podążamy nią aż do ul. Klifowej.
Jedziemy tą ulicą, po prawej mamy panoramę Bałtyku. Dalej ul. Warszawska i Saperska - dookoła Parku - tu możemy podziwiać ostrokrzew kolczasty - krzew o wysokości ponad 5 m. Dojeżdżamy do ul. Dworcowej - tu stoi kościół z XV-wiecznym tryptykiem wewnątrz. Dojeżdżamy do u. Kamieńskiej i jedziemy do Trzęsacza. W Trzęsaczu skręcamy w lewo w ul. Pałacową - na południe, dojeżdżamy do dworca kolejki w Trzęsaczu. Dalej jedziemy przedłużeniem ulicy Dworcowej drogą polną. Po przejechaniu trochę ponad 1 km skręcamy w lewo w stronę zabudowań. Dojeżdżamy do dworca w Rewalu, skręcamy w prawo w drogę wzdłuż torów kolejowych do Śliwina. W Śliwinie przejeżdżamy przez ul. Słoneczną, a podążamy ulicami Spacerową, Aleją Lipową, potem przejazd kolejowy i jedziemy w kierunku centrum Rewala, skąd rozpoczęliśmy wycieczkę.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.trzesacz.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0