Pobierowo - jak dojechać, jak dotrzeć, zwiedzanie, galeria zdjęć.

Pobierowo

Pobierowo - zadbana plaża, wakacje wśród sosnowego lasu, z dala od dużych miast. Pobierowo swoją letniskową historię zaczęło w początkach dwudziestego wieku kiedy rozpoczęto sprzedaż leśnych działek pod budowę daczy letniskowych. Do wybuchu Drugiej Wojny Światowej wybudowano na tych terenach około tysiąc budynków. Było tu jedno z najpopularniejszych miejsc sezonowego odpoczynku mieszkańców Berlina. Dla nich zbudowano sieć komunikacji autokarowej z Berlinem.

Co warto zobaczyć będąc w Pobierowie?PLAŻA

Pobierowo to nie wyłącznie ładna, ale przede wszystkim czysta plaża. Sceptyków niech przekona o tym certyfikat Błękitna Flaga, który przyznaje się tylko tym obiektom, jakie spełniają surowe zasady czystości środowiska, gospodarki ściekami, jak również otoczenia kąpieliska. Pobierowo było w grupie pierwszych miejscowości nadbałtyckich, które otrzymały Błękitną Flagę. Żeby trafić na plażę, trzeba przespacerować się rosnącym prawie wszędzie lasem. Centralne zejście wiodące na plażę jest łagodne i pokonanie go nie powinno być trudne dla wczasowiczów.

AKADEMIA SŁOŃCA

Jedną z ciekawszych propozycji, popieraną przez regionalne władze, jest Akademia Słońca. To przedsięwzięcie pokazujące, iż plaża służy nie tylko opalaniu się i kąpielom morskim. Zajęcia sportowe i rekreacyjne dobrane są dla ludzi w różnych grupach wiekowych. Na potrzeby Akademii Słońca wyodrębniono kawałek pobierowskiej plaży, na którym umieszczono stanowiska do uprawiania różnych dyscyplin sportowych i boiska. Na specjalnej platformie, od rana do wieczora, pod opieką instruktorów można ćwiczyć, tańczyć lub medytować.

OKO ILUZJI (ul. Grunwaldzka 35, tel. 504 014 479)

Jest to magiczny kompleks rozrywkowy, idealne miejsce dla całej rodziny. Tutaj możesz poznać wszystkie tajniki iluzji. Możesz sprawdzić swoje oczy, uważaj miejsce to ma na celu jak najbardziej oszukać nasze oczy, możesz zatracić się w tym co jest na prawdę, a co jest tylko iluzją. 

MAGICZNY DOMEK (ul. Grunwaldzka 35, tel. 913 864 207)

Masz dosyć leżenia na plaży i szukasz czegoś innowacyjnego na spędzenie wolnego dnia w gronie najbliższych? Magiczny Domek to nic innego, jak coraz bardziej popularny w dzisiejszych czasach "domek do góry nogami". Ciekawa atrakcja, która pozwoli na dobrą zabawę i dużą dawkę śmiechu.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.trzesacz.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

1 wyświetlenie w 2024r.
Łącznie 237 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0