Rewal - jak dojechać, jak dotrzeć, gdzie jest położone?

Rewal

Rewal to jedno z bardziej rozpoznawalnych polskich letnisk. Najwcześniejsze adnotacje o miejscowości pochodzą z końca XIV w. - istniała tutaj wówczas gospoda. Pierwsi letnicy pokazali się w miejscowości w latach 30-tych XIX w., i w 1914 roku w Rewalu przebywało już powyżej 2000 letników, przeważnie berlińczyków.

Rewal usytuowany jest na stromym klifie, a zasadnicze wejście na piaskową plażę wiedzie oddanymi do użytku w 2009 roku schodami z tarasem widokowym. Na plaży przykuwa wzrok przystań rybacka z łodziami rybackimi, z którymi letnicy niezwykle często się fotografują. Koło przystani rybackiej znajduje się Aleja Zakochanych wraz z ławeczką Romea i Julii i monument Rybaka.

Najważniejsze atrakcje: PLAŻA

Każdy odwiedzając Rewal musi wybrać się na czystą i szeroką plażę, która jest tu jedną z największych atrakcji. Od miasta oddziela ją malowniczy, wysoki klif. W sezonie letnim na plaży wydzielany jest 300 metrowy odcinek strzeżonego kąpieliska. Jest to fragment plaży przy zejściu od ul. Westerplatte, w kierunku wschodnim do zejścia przy ul. Białej. Co 100 metrów ustawiane są budki ratownicze z profesjonalnym sprzętem. 

STALOWE WIELORYBY

Na placu Sikorskiego, przy platformie widokowej, ustawione są dwa szkielety wielorybów. To dzieło zostało zaprojektowane przez kołobrzeskiego artystę - Wiktora Szostało. Wieloryby te mają własne imiona Ventus (wiatr) oraz Fluctus (woda). Wokół są zlokalizowane ławeczki oraz fontanna. Jest to idealne miejsce na odpoczynek, ale również na pamiątkowe zdjęcie.

PARK WIELORYBA (ul. Kamieńska 1C, tel. 500 791 752)

Jest to doskonałe miejsce na spędzenie wolnego czasu w ciekawy sposób, w gronie najbliższych. Tutaj zabawa jest połączona z nauką na temat morza. Tutaj przygotowane są cztery sekcje tematyczne, gdzie zarówno dzieci jak i dorośli mogą spojrzeć prosto w oczy groźnym rekinom, ogromnym wielorybom, a także dowiedzieć się w końcu gdzie jest Nemo.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.trzesacz.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0