Pustkowo - jak dojechać, jak dotrzeć, co zwiedzać, co robić?

  • location_on Trzęsacz, ul. undefined

Pustkowo

Pustkowo to nieduża wioseczka położona pomiędzy Trzęsaczem i Pobierowem, w przymorskiej gminie Rewal. Gmina Rewal przykłada dużą wagę do czystości. Przede wszystkim, jest tu shludno, są trasy rowerowe, szerokie chodniki, wiele ławeczek, kwiatów oraz... kubłów na śmieci. Poza tym, wiele kąpielisk w tych miejscowościach, w tym w Pustkowie, jest często wyróżnianych prestiżową Błękitną Flagą. Położenie w rewalskiej gminie ma dodatkowo inne plusy - nieopodal, w Trzęsaczu (ok 1,5 kilometra), znajduje się stacja Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Latem można udać się na wycieczkę składem retro z pochodzącą z lat 50-tych lokomotywą parową na trasie Trzęsacz - Pogorzelica. W gminie Rewal działa także sieć wypożyczalni rowerów, atutem wypożyczalni jest to, iż rowery można pożyczyć w jednej z miejscowości zaś zwrócić w innej. Ponadto, za transport pojazdu z Rewal Bike System nie nakłada opłat Rewalska Kolej Wąskotorowa.

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

 

PLAŻA

Pustkowo szczyci się czystą, piaszczystą plażą i malowniczym, klifowym wybrzeżem porośniętym lasami sosnowymi. Następną zaletą dla rodziców z małymi dziećmi oraz niepełnosprawnych osób jest wejście na brzeg morski przystosowane dla wózków. Strzeżona część kąpieliska to odcinek około 200 metrów.

REPLIKA KRZYŻA Z GIEWONTU (ul. Leśna)

Krzyż ten stoi na klifie w Pustkowie - około 100 metrów od Morza Bałtyckiego. Krzyż ten osiąga wysokość 20 metrów i jest idealną repliką tego na Giewoncie. W tym miejscu został on zlokalizowany w 2007 roku. 

PARK PRZYJACIÓŁ PUSTKOWA 

Jest to idealne miejsce na spokojny spacer w towarzystwie pięknej przyrody. Wspaniałe zadbane krzewy, barwne rabaty z kwiatami, poprowadzone wśród drzew alejki oraz plac zabaw dla dzieci sprawiają, że miejsce to kochają zarówno turyści, jak i mieszkańcy.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.trzesacz.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0