Pogorzelica - jak dojechać, jak dotrzeć, co warto zobaczyć?

  • location_on Trzęsacz, ul. undefined

Pogorzelica

Pogorzelica - niewielka miejscowość urlopowa w gminie Rewal, ok 8 km w kierunku wschodnim od Rewala, pośród lasów świerkowo-sosnowych. Na zachód od Pogorzelicy znajduje się Niechorze - obie miejscowości rozdziela kanał Liwka łączący jezioro Liwia Łuża z Morzem Bałtyckim.

Lokalizacja w oddali od dużych miast, wśród żywicznych iglastych lasów służy wypoczynkowi. Nie brak w tej okolicy szlaków i ścieżek turystycznych. Miejscowość jest wobec tego znakomita na zielone szkoły, letnie kolonie dla młodzieży i dzieci a także rodzinne wczasy. Od dawna aranżowane są tutaj harcerskie obozy pod namiotami. W wiosce Pogorzelica działa także wiele ośrodków sanatoryjnych, SPA - większość z nich działa przez dwanaście miesięcy w roku. Wspomaga się tutaj terapia schorzeń układu krążenia, oddechowego. Nie brakuje także zabiegów kriogenicznych, inhalacji, bądź kąpieli borowinowych. Większość ośrodków przyjazna jest osobom niepełnosprawnym.

Najważniejsze atrakcjePLAŻA

W odróżnieniu od stromego klifowego brzegu tutejsza, szeroka plaża charakteryzuje się łagodnie ukształtowanymi piaszczystymi wydmami, porośniętymi trawami i sosnami. W wakacje Turyści mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ mogą wypoczywać na około 100 metrowym odcinku, który jest strzeżony przez najlepszych ratowników. 

JEZIORO LIWIA ŁUŻA

Jezioro Liwia Łuża, połączone z morzem poprzez Liwkę - kanał będący naturalną granicą między Niechorzem a Pogorzelicą - to akwen o powierzchni 220 ha. Dziś jest rezerwatem ornitologicznym. Jest to naturalne siedlisko ptactwa wodnego i błotnego między innymi są tu miejsca lęgowe łabędzia niemego.

NADMORSKA KOLEJ WĄSKOTOROWA (ul. Leśna 5, tel. 91 384 22 35)

Stoi na stacji lokomotywa, ciężka, ogromna i pot z niej spływa... Kto nie marzył kiedyś o przejażdżce prawdziwą parową lokomotywą? W Pogorzelicy masz taką możliwość! Pełna trasa kolejki to Gryfice - Trzęsacz - Pogorzelica. W sezonie wakacyjnym kolejka kursuje również na trasie Pogorzelica - Trzęsacz. Ciekawy pomysł na miło spędzony czas wolny w gronie najbliższych.

JEZIORO KONARZEWO

Jest to idealne miejsce dla wszystkich osób pragnących wyciszenia się, spokojnych spacerów w towarzystwie pięknych widoków oraz przyrody. Jest to również oaza spokoju dla wszystkich wędkarzy. Jezioro to zwane jest również Bagnem Pogorzelickim. Jest to teren prywatny, dlatego wstęp oraz korzystanie z niego wymaga wcześniejszej zgody właścicieli. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.trzesacz.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0