Atrakcje Turystyczne

Plaża w Trzęsaczu

Większość wczasowiczów przyjeżdża do Trzęsacza dla piaszczystej plaży pod wysokim na 12-15 metrów klifem. Na schodach zejściowych na plażę umieszczono taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę morza i plażę poniżej. więcej »

Kolej Wąskotorowa

Kolejną ciekawą atrakcją turystyczną w Trzęsaczu jest Nadmorska Linia Kolejowa. To zabytkowa linia kolei wąskotorowej, której pełna trasa to Gryfice - Trzęsacz - Pogorzelica. Latem kolejka kursuje wahadłowo między Trzęsaczem i Pogorzelicą. więcej »

ul. Droga Polna, Trzęsacz

Multimedialne Muzeum Na Klifie

Spędzając wczasy w Trzęsaczu warto odwiedzić Multimedialne Muzeum na Klifie - poznamy tu historię kościoła w Trzęsaczu, kolejne etapy zabierania kościoła przez morze a dodatkowo lokalne legendy i wiele ciekawostek geograficznych. więcej »

ul. Klifowa 3B, Trzęsacz

Atrakcje dla dzieci

Trzęsacz i najbliższa okolica to miejsce, w którym nie brakuje atrakcji dla dzieci. Multimedialne Muzeum Na Klifie, Nadmorska Kolej Wąskotorowa, jazda konna, Park Wieloryba w Rewalu, Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu. więcej »

Skatepark w Pobierowie

Skatepark w Pobierowie to kolejna atrakcja w okolicy Trzęsacza skierowana dla dzieci i młodzieży. więcej »

ul. Piastowska, Pobierowo

Park Linowy Gibon Rewal

Park Linowy Gibon w Rewalu to atrakcja dla wszystkich spragnionych ekstremalnych, ale i bezpiecznych wrażeń. 9 tras o zróżnicowanych poziomach trudności, 2 trasy szkoleniowe i 129 różnorodnych przeszkód. więcej »

ul. Łokietka, Rewal

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Rewal

Poprzez miejscowość przebiega także zabytkowa linia kolejki wąskotorowej, w wakacyjne weekendy warto udać się Ciuchcią Retro, zaprzęgniętą w parowóz z 1952 r., na eskapadę do sąsiadujących miejscowości. więcej »

Niechorze

Na skarpie góruje nad otoczeniem druga, biorąc pod uwagę wysokość - wysoka na 45 m - aktywna od 1866 roku latarnia morska. więcej »

Pogorzelica

Lokalizacja w oddali od dużych miast, wśród żywicznych iglastych lasów służy wypoczynkowi. Nie brak w tej okolicy szlaków i ścieżek turystycznych. więcej »

Pustkowo

Dodatkowym atutem dla rodzin z małymi dziećmi i niepełnosprawnych wczasowiczów jest wejście na piaszczysty brzeg przystosowane dla wózków. Samo strzeżone kąpielisko ma długość 200 m. więcej »

Pobierowo

Ciche i sielskie wiosną, zimą i jesienią Pobierowo, wraz pierwszymi dniami wakacji przekształca się w przebojowe letnisko. więcej »