Polecane obiekty

Łazy nad Bałtykiem WŁADYSŁAWOWO noclegi KARWIA noclegi

 

OKOLICA:
Rewal - ok. 2km na wschód - popularna wśród turystów miejscowość nadmorska będąca jednocześnie siedzibą gminy.

Pobierowo - ok. 5km. na zachód - popularna, nadmorska wieś letniskowa zachodniego wybrzeża.
Niechorze - ok. 5km na wschód - nadbałtycka miejscowość letniskowa z latarnią morską stojącą na klifie koło plaży i Muzeum Rybołówstwa w centrum.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa

Nadmorska Kolej Wąskotorowa
przystanek Trzęsacz

W Trzęsaczu znajduje się jedna ze stacji linii kolejki wąskotorowej Gryfice - Pogorzelica. Budowę linii rozpoczęto pod koniec XIX stulecia i wtedy też została uruchomiona. W istotny sposób wpłynęła ona na rozwój tego regionu. Po wojnie znaczenie kolejki malało i w końcu połączenia na linii kolejki wąskotorowej zostały zlikwidowane. Z biegiem lat infrastruktura kolejowa była dewastowana i rozkradana.

Aż nastał rok 2002 - gmina Rewal przejęła kolejkę wraz z infrastrukturą jednocześnie zmieniając jej nazwę na Nadmorska Kolej Wąskotorowa. Odnawiano tabor, remontowano linię i infrastrukturę i w roku 2004 gmina otrzymała licencję umożliwiającą realizację przewozów pasażerskich. Pełna trasa to Gryfice – Trzęsacz – Pogorzelica. Latem kolejka kursuje wahadłowo pomiędzy Trzęsaczem i Pogorzelicą. Można wtedy odbyć wycieczkę składem retro z prawdziwą lokomotywą parową ciągnącą skład. Co więcej, funkcjonowanie kolejki połączone jest z wypożyczalnią Rewal Bike System. Za przewóz roweru z wypożyczalni nie pobiera się opłat, a rowery można wypożyczyć i zwrócić w jednej z trzech miejscowości – Rewalu, Niechorzu i Pobierowie.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 354 124, Dziś: 16, Osób online: 1

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem