Polecamy

Domki ARINA

 

OKOLICA:
Rewal - ok. 2km na wschód - popularna wśród turystów miejscowość nadmorska będąca siedzibą gminy.

Pobierowo - ok. 5km. na zachód - popularna, nadmorska wieś letniskowa zachodniego wybrzeża.

Trzęsacz Atrakcje Turystyczne

Ruiny kościoła »

Największa atrakcja turystyczna w Trzęsaczu to ruiny średniowiecznego kościoła. Kościół został wzniesiony w odległości około dwóch kilometrów od stromego urwiska, ale morze podmywało brzeg, tak że około roku 1820 do urwiska było już zaledwie 13 metrów. Ostatnie osuwisko miało miejsce w 1994 roku i dziś możemy oglądać zaledwie fragment południowej ściany tego niegdyś pięknego i dużego kościoła - to jedyna tego typu atrakcja turystyczna nad naszym morzem. więcej »

Plaża w Trzęsaczu »

Większość wczasowiczów przyjeżdża do Trzęsacza dla piaszczystej plaży pod wysokim na 12-15 metrów klifem. Na schodach zejściowych na plażę umieszczono taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę morza i plażę poniżej. więcej »

Szlaki rowerowe »

Szlaki rowerowe w Trzęsaczu. Przez Trzęsacz przechodzi pętlowy szlak Śladami Zabytków Architektury. Warto również skorzystać z pozostałych szlaków rowerowych w Gminie Rewal. więcej »

Nadmorska Kolej Wąskotorowa »

Kolejną ciekawą atrakcją turystyczną w Trzęsaczu jest Nadmorska Linia Kolejowa. To zabytkowa linia kolei wąskotorowej, której pełna trasa to Gryfice – Trzęsacz – Pogorzelica. Latem kolejka kursuje wahadłowo między Trzęsaczem i Pogorzelicą. Można wówczas odbyć wycieczkę składem retro z prawdziwym parowozem. więcej »

 • 72-344 Trzęsacz, ul. Droga Polna
 • 91 384 22 35

Multimedialne Muzeum Na Klifie »

Spędzając wczasy w Trzęsaczu warto odwiedzić Multimedialne Muzeum na Klifie - poznamy tu historię kościoła w Trzęsaczu, kolejne etapy zabierania kościoła przez morze a dodatkowo lokalne legendy i wiele ciekawostek geograficznych. więcej »

 • 72-344 Trzęsacz, ul. Klifowa 3B
 • 91 386 29 26
 • marketing@muzeumtrzesacz.pl

Paralotniarstwo w Trzęsaczu »

Paralotniarstwo w Trzęsaczu zaistniało dzięki wysokiemu klifowi, który stwarza dogodne warunki do startu - pomiędzy Trzęsaczem a Rewalem jest otwarta przestrzeń, która idealnie nadaje się do startów paralotni. więcej »

Nadmorski klif »

Nadmorski klif w Trzęsaczu stanowi doskonałe miejsce widokowe do podziwiania naszego morza. Miejsce to doceniają także paralotniarze, którzy w okolicach Trzęsacza mają punkt startowy. więcej »

Atrakcje dla dzieci »

Trzęsacz i najbliższa okolica to miejsce, w którym nie brakuje atrakcji dla dzieci. Multimedialne Muzeum Na Klifie, Nadmorska Kolej Wąskotorowa, jazda konna, Park Wieloryba w Rewalu, Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu. więcej »

Rewal Bike System »

Rewal Bike System to sieć wypożyczalni rowerów działająca w Gminie Rewal. Rower można wypożyczyć i oddać w jednym z trzech punktów zlokalizowanych w Rewalu, Niechorzu i Pobierowie. więcej »

 • 72-344 Rewal, ul. Szkolna 1
 • 91 386 29 93

Kompleks Sportowy Orlik 2012 »

Kompleks Sportowy Orlik 2012 W Trzęsaczu przy ulicy Pałacowej. Zimą Orlik zamienia się na sztuczne lodowisko Biały Orlik w Trzęsaczu. więcej »

 • 72-344 Trzęsacz, ul. Pałacowa 5
 • 724 939 301

Skatepark w Pobierowie »

Skatepark w Pobierowie to kolejna atrakcja w okolicy Trzęsacza skierowana dla dzieci i młodzieży. więcej »

 • 72-346 Pobierowo, ul. Piastowska

Park Linowy Gibon Rewal »

Park Linowy Gibon w Rewalu to atrakcja dla wszystkich spragnionych ekstremalnych, ale i bezpiecznych wrażeń. 9 tras o zróżnicowanych poziomach trudności, 2 trasy szkoleniowe i 129 różnorodnych przeszkód. więcej »

 • 72-344 Rewal, ul. Łokietka
 • 608 400 727

Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu »

Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu to kolejowe makiety, zabytkowe i współczesne modele kolejowe z całego świata, kącik zabaw dla dzieci. więcej »

 • 72-344 Rewal, ul. Dworcowa 21
 • 536 080 301

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10 »

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Rewal »

Poprzez miejscowość przebiega także zabytkowa linia kolejki wąskotorowej, w wakacyjne weekendy warto udać się Ciuchcią Retro, zaprzęgniętą w parowóz z 1952 r., na eskapadę do sąsiadujących miejscowości. więcej »

Niechorze »

Na skarpie góruje nad otoczeniem druga, biorąc pod uwagę wysokość - wysoka na 45 m - aktywna od 1866 roku latarnia morska. więcej »

Pogorzelica »

Lokalizacja w oddali od dużych miast, wśród żywicznych iglastych lasów służy wypoczynkowi. Nie brak w tej okolicy szlaków i ścieżek turystycznych. więcej »

Pustkowo »

Dodatkowym atutem dla rodzin z małymi dziećmi i niepełnosprawnych wczasowiczów jest wejście na piaszczysty brzeg przystosowane dla wózków. Samo strzeżone kąpielisko ma długość 200 m. więcej »

Pobierowo »

Ciche i sielskie wiosną, zimą i jesienią Pobierowo, wraz pierwszymi dniami wakacji przekształca się w przebojowe letnisko. więcej »

Historia Trzęsacza »

Trzęsacz jest miejscowością o dość długiej historii. Pierwsze informacje na temat wioski odnoszą się do 1331 roku - wtedy Trzęsacz był już wsią z kościołem. więcej »

Wizyt: 398 903, Dziś: 43, Osób online: 2

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem